24 Temmuz 2024

Nakliyat Siteleri Google 1. Sayfa Çalışması

Arama motoru optimizasyonu (SEO), bir web sitesinin veya web sayfasının bir arama motorunun ücretsiz sonuçlarında görünürlüğünü etkileme sürecidir. Nakliyat siteleri içinde ilk sayfa çalışmaları uzman kişiler tarafından özenle yapılmaktadır.

SEO, lojistik ve nakliyecilere nasıl yardımcı olur?

Arama motoru optimizasyonu (SEO), bir web sitesinin veya web sayfasının bir arama motorunun ücretsiz sonuçlarında görünürlüğünü etkileme sürecidir, genellikle “doğal”, “organik” veya “kazanılmış” sonuçlar olarak adlandırılır. Nakliyat siteleri içinde ilk sayfa çalışmaları uzman kişiler tarafından özenle yapılmaktadır.

Bu yazımda, Google’da nasıl daha iyi yerlerde ve üst sıralarda yer alacağınızı öğrenmek için en pratik ipuçlarını açıklayacağım. Lütfen dikkatlice okuyun ve paylaştıklarımı sizde web siteleriniz için uygulayın.

Öncelikle, hepimizin yaşadığı heyecan verici bir andan bahsedelim: Blogunuza yeni başladınız ! Doğrudan Google’a gidersiniz ve blogunuzun adını yazarsınız… yalnızca blogun Google sonuçlarında hiç görünmediğini görürsünüz. Ve üzülürsünüz…

Birkaç saat veya birkaç gün bekledikten sonra bile blogunuz Google’da görünmüyor değil mi?

Dur endişelenme, büyük olasılıkla yanlış bir şey yapmadın. Gerçek şu ki, Google arama algoritmasının yeni bir blogu tanıması ve yeni blogun içeriğini nasıl sıralamak istediğine karar vermesi biraz zaman alıyor.

Harika haber şu ki, bu süreci büyük ölçüde hızlandırmak için hemen şimdi bir şeyler yapabilir ve harekete geçebilirsin, Google’da iyi konumda hatta daha üst sıralarda yer alabilirsin.

Bu kılavuzda, Google’da (açık bir şekilde) nasıl daha üst sıralarda yer alacağınızı, tam olarak ne yapmanız gerektiğini 10 adet madde başlıkları halinde size açıklayacağım. Haydi bu 10 maddeyi öğrenmek için okumaya devam edin!

Google’da Daha Üst Sıralarda Hatta İlk Sayfada Nasıl Çıkılır? İşte 10 İpucu

1. Sitelerinizi ya da Bloglarınızın Aktif Olduğundan Emin Olun
2. Arama Motoru Görünürlük Ayarlarınızı Kontrol Edin
3. Google Arama Konsolu (Search Console) ve Google Analytics Hesapları Oluşturun
4. Bir Site Haritası Oluşturun ve Google Search Console’a Gönderin
5. Sosyal Medya Profillerinden Blogunuza Bağlantılar Verin
6. Okuyucuların Keyif Alacağı Faydalı, Uzun Biçimli Blog Yazıları Yazın (Bu yazılar hikaye tadında olursa daha etkili olabilir.)
7. Google’da Daha Üst Sıralarda Yer Almak için Web Sitenizi Güvenilir Çevrimiçi Dizinlerde Listeleyin
8. Blog Yazılarınızı Google Arama Sıralaması için Optimize Edin (Site İçi SEO)
9. Otoritenizi Artırmak için Diğer Bloglarda Misafir Yazıları Yayınlayın (Site Dışı SEO)
10. Blog Yazılarınız için Net, Açıklayıcı Başlıklar Kullanın (Başlıklar bir yazının temelini oluşturur.)

Yukarıda bahsettiğimiz 10 faydalı ipucunu siteleriniz ya da bloglarınız için uygularsanız Google sıralamalarında iyi pozisyonlarda olmanız kaçınılmazdır.

İLERİ DÜZEY BİR SEO ÇALIŞMASI MI İSTİYORSUN? O ZAMAN HEMEN BENİMLE İRTİBAT KUR!

PROJE DANIŞMANLARIMIZ: ALPNET AJANS - evden eve nakliyat
deneme bonusu veren siteler