24 Temmuz 2024

Lojistik ve nakliye için dikkate alınması gereken önemli unsurlar

Pandemi, lojistik için yeni bir gelecek şekillendirdi ve kesinlikle birçok işletmeyi nakliye maliyetlerini düşürmeye zorladı. Bunu yaparken, işletmeler ya daha az taşıyıcıya güvenmek ya da daha düşük oranlar talep etmek zorunda kaldılar. 

Ancak bu gerçekten uygulanabilir bir çözüm değildi: Sevkiyatların birleştirilmesi, düşük müşteri memnuniyeti derecelendirmeleri nedeniyle bir işletmeyi olumsuz etkiler, çünkü teslimatlar gecikebilir veya hiç ortaya çıkmayabilir.

Somut bir örnek vermek gerekirse, müşteriler Farklı firmalardan teslimat aracılığıyla aynı gün teslimat hizmetlerinden sipariş verdiğinde, tüm işletmelerin aynı şeyi yapma baskısını artırır (ki bu gerçekçi olmayabilir). Bu yine müşteri memnuniyetini ön plana çıkarmaktadır. 

Covid-19’un ilk dalgasından bu yana, bir acil durum planı uygulamak ve geçmişteki hatalardan ders çıkarmak zorunludur.

Geçmişi kabul etmek ve riskleri anlamak, ileriye giden yolu açmanın temel başlangıç ​​noktalarıdır.

Karşılaşılan yeni zorluklara rağmen, bunları bir öğrenme noktası olarak kullanmak önemlidir, böylece uyumlu kalabilmemiz ve ileriye dönük çevik lojistik sistemleri oluşturabilmemiz şarttır. 

Öyleyse, nakliye ve lojistikteki en önemli zorlukların yanı sıra bu zorlukları nasıl aşabiliriz konularına odaklanılmaktadır.

PROJE DANIŞMANLARIMIZ: ALPNET AJANS - evden eve nakliyat
deneme bonusu veren siteler